
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 31 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 10 A |
| Output Voltage | 1.3 V to 80 V |
| Switching Frequency | 350 kHz |
| Max Input Voltage | 82 V |
| Min Input Voltage | 2.8 V |
| Topology | Buck-Boost |
| Quiescent Current | 2.65 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Output Type | Transistor Driver |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
